Moskitiery są najskuteczniejszymi zabezpieczeniami przed owadami, zapewniając jednocześnie dostęp do światła dziennego i dopływu świeżego powietrza.

Konstrukcja moskitier wykonana jest z ekstradowanych profili aluminiowych dostępnych w szerokiej kolorystyce. Siatka wykonana jest z włókien szklanych powlekanych PCV. Dzięki szerokiej gsmie kolorystycznej możemy dopasować moskitiery do ramy okiennej i elewacji budynku. Moskitiery wykonujemy pod indywidualny wymiar klienta co daje najlepsze zabezpieczenie przed owadami.

Moskitiery nadają się do wszystkich okien i drzwi.

W ofercie posiadamy:
– Moskitiery otwierane drzwiowe
– Moskitiery ramkowe okienne
– Moskitiery przesuwne

System moskitiery otwieranej MRO stanowi doskonałe zabezpiecznie drzwi balkonowych. Profil ramy moskitiery posiada zaokrąglony kształt który komponuje się ze stosowanymi ramami okiennymi. Rama moskitiery łączona jest za pomocą narożników wewnętrznych co automatycznie usztywnia całą konstrukcję. Moskitiera montowana jest do ramy okiennej lub ościeżnicy za pomocą zawiasów. Na całości ramy umieszczona jest uszczelka szczotkowa zapewniająca dodatkowe uszczelnienie. Standardowo moskitera wyposażona jest w uchwyt do otwierania i magnesy utrzymujące je w pozycji zamkniętej. W dolnej części skrzydła znajduje się płyta wypełniająca która chroni siatkę przed uszkodzeniami tzw. Kopniak podczas otwierania.

System moskitiery ramkowej stałej MRS stanowi doskonałe zabezpieczenie okien. Profil ramy wykonany jest z ekstradowanego kształtownika aluminiowego. Rama moskitiery może być łączona za pomocą aluminiowych narożników wewnętrznych zaciskanych lub skręcanych. W przypadku okien typu trapez możliwe jest zastosowanie narożników wewnętrznych z regulacją kąta. Jest możliwość zastosowania profilu łączącego w celu uzyskania większych gabarytów ramki. System ten umożliwia współpracę z większością profili okiennych.

System moskitiery ramkowej przesuwnej MRS stanowi doskonałe zabezpiecznie w dużych przeszklonych wnękach balkonów, tarasów i ogrodów zimowych. Skrzydło moskitiery przesuwa się pomiędzy górną i golną szyną jezdną. Dodatkowe wzmocnienie montowane poprzez połączenie zatrzaskowe umożliwia wykonanie ramy skrzydła o większych gabarytach. Profile ramy wykonane są z ekstrudowanego kształtownika aluminiowego pokrytego powłoką o podwyższonej odporności na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Kształt profilu eliminuje konieczność stosowania dodatkowych uchwytów, a hamulec spowalniający ruch skrzydła zapobiega uderzeniu ramy moskitiery w szynę jezdną. Moskitiera ma możliwość montażu w układzie wielorzędowym dzięki zastosowaniu specjalnych szyn oznacza to że w jednej płaszczyźnie można zastosować nawet trzy suwane ramy.